Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Powstańców 1863 r. w Sędziejowicach
ul. Powstańców 1863 roku nr 6
98-160 Sędziejowice    
                                              
tel. (043) 67 710 27,  67 710 20,  tel. kom. 508 635 902
                        
Przedszkole tel. kom. 797 267 271
e-mail: zso-sedziejowice@wp.pl

Dyrektor szkoły
:  mgr  Renata Kowalczyk 

wicedyrektordr Stefan Moryń
wicedyrektor: mgr Magdalena Wawrzyniak  
Przyjmują interesantów w każdy poniedziałek w godz. 10.00 - 14.00

Sekretariat szkoły czynny: Pn. - Pt. w godz. 8.00 - 15.00  

Pedagog szkolny p. Marta Buczkowska 508 635 918
Pedagog specjalny p. Anna Kowalczyk 508 635 918 

Nr konta ZSO Nr 1 w Sędziejowicach: 82 9279 0007 0051 9889 2000 0020
 
 
                              
KLAUZULA INFORMACYJNA- RODO
 


Każda okazja jest dobra, aby sprawić komuś radość. To motto przewodnie corocznej akcji Samorządu Uczniowskiego z okazji dnia Św. Walentego. „Poczta Walentynkowa” i „Walentynkowi Listonosze” cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Ciepłe słowa i miłe wierszyki umieszczone na ręcznie robionych kartkach walentynkowych wywołują uśmiechy na twarzach obdarowanych. I o to chodzi.


14 luty to dzień radości, życzliwości, miłości i wzajemnego szacunku. W naszej szkole, Szkolne Koło Caritas przygotowało dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników pyszny kompot walentynkowy. Życzliwe, radosne rozmowy i spotkania, odbywały sie podczas wspólnych przerw lekcyjnych, podczas ktorych raczyliśmy się owocowym napojem.
Dzień dzisiejszy był dla nas radosny. Cieszyliśmy się ze wspólnej naszej obecności.
Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kompotu. Dziękujemy za przyniesione słoiki z domowych spiżarenek, wypełnione smakowitymi przetworami owocowymi.Walentynki 2024r.
Klasa 7A zorganizowała tegoroczną "Kawiarenkę Walentynkową".
Pyszności powstały dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców oraz uczniów klasy 7A.
Było pysznie, wesoło i bardzo kolorowo. DZIĘKUJEMY!
Milena Kazimierczak
Aneta SzewczykUKS Płomień przy ZSO Nr 1 w Sędziejowicach bardzo serdecznie zaprasza wszystkich chętnych uczniów do rozwijania swoich umiejętności technicznych i taktycznych z zakresu unihokeja w letnim obozie sportowym w Zakopanem w terminie 13-20 lipca 2024 r. Koszt obozu 1950 zł
W programie - dwa treningi unihokeja dziennie
- 3 wycieczki do Tatrzańskiego Parku Narodowego
- wyjazd na baseny termalne
Pozostałe informacje w załączonym plakacie.
Zainteresowanych prosimy o zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego M. Walczak i J. Kopka oraz wpłatę zaliczki w wysokości 400 zł. na konto klubu
20 9279 0007 0052 8197 2000 0010 do dnia 29 lutego 2024 z dopiskiem ,,obóz Zakopane, imię i nazwisko dziecka"
Ilość miejsc ograniczona

 

Tradycyjnie styczeń to czas na bale karnawałowe. Dnia 26.01.2024 r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów klas I-VIII. Wśród uczestników zabawy trudno było rozpoznać naszych uczniów. Rodzice doskonale zadbali o przepiękne stroje i przebrania. Podczas balu nie zabrakło zabaw i konkursów. Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie zabawy choinkowej serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii zimowych!Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli świąteczną zbiórkę karmy i kocy dla psów i kotów.
Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta - Immanuel Kant.W dniu 25.01.2024 odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 i 4-8 z Panią psycholog. Prelekcja dotyczyła ochrony dzieci przed krzywdzeniem.


  

W dniu 25 stycznia 2024r. w ramach zebrania z rodzicami odbyło się szkolenie dla rodziców i pracowników szkoły dotyczące "Polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem".NA OLIMPIJSKIM SZLAKU
Zuzanna Okoń, Łucja Lamecka i Maciej Szczęsny - to uczniowie klasy 8a, którzy wzięli udział w XIX Olimpiadzie Matematycznej Juniorów - najbardziej prestiżowym konkursie matematycznym dla uczniów szkół podstawowych w Polsce. Po części testowej i korespondencyjnej zakwalifikowali się do zawodów II stopnia, które odbyły się 13 stycznia w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Nasi olimpijczycy przygotowywali się do etapu regionalnego przez ponad miesiąc na zajęciach koła matematycznego, rozwiązując ogromną ilość zadań pochodzących z wcześniejszych edycji olimpiady. Zawody II stopnia OMJ zgromadziły 77 uczniów ze szkół podstawowych z dwóch województw: łódzkiego i świętokrzyskiego, którzy rozwiązywali 5 zadań o znacznym stopniu trudności w czasie 3 godzin. Wyniki zawodów poznamy pod koniec stycznia.Szanowni Państwo, początek 2024 roku to często czas “czyszczenia szuflad”. Przypominamy o ogólnopolskiej akcji " Pusty Tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki".
Może sprzątając biurka i biura znajdziecie zużyte tusze atramentowe, dostarczycie je do szkoły i wrzucicie do specjalnego pojemnika. W ten sposób dajemy im drugie życie i jednocześnie pomagamy zwierzętom w schroniskach.

 

W sobotę 20 stycznia uczeń klasy 4a Kacper Nowak wziął udział w "Klasyfikacyjnym Turnieju Szachowym na V i IV kategorię", który rozegrany został w Zespole Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łodzi.
Nasz zawodnik wygrał 4 z sześciu rozegranych partii i w klasyfikacji do lat 12 zajął II miejsce.
Gratulujemy świetnego wyniku!!!Niezwykłe pokazy talentów najmłodszych uczniów szkoły podstawowej z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.
Pod hasłem "Wierzyli w zwycięstwo! Powstańcy 1863 r." uczciliśmy dziś Święto Patrona Szkoły i gminne obchody 161 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.W dniu 17.01.23 w ramach programu Trzymaj Formę gościliśmy u nas Panią Dietetyk Martę Ciapczyńską. Dowiedzieliśmy się jak zadbać o swoje zdrowie, jak się zdrowo odżywiać oraz na jakie produkty zwracać szczególną uwagę. Pani dietetyk przygotowała dla klas 1-3 oraz kl.5 ciekawą prezentację multimedialną, materiały dla uczniów i nie tylko. Dziękujemy serdecznie.W dniu 09.01.2024r. w klasach I a i I b odbyły się warsztaty pszczelarskie. Pani Edyta bardzo ciekawie i w przystępny sposób opowiedziała o życiu pszczół i pracy pszczelarza. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek, oglądali narzędzia i strój pszczelarza. W drugiej części warsztatów odbyła się degustacja różnych rodzajów miodu. Następnie dzieci wykonały własną świecę woskową w słoiczku, który pięknie ozdobiły nawleczonymi na drucik koralikami. Będzie to unikalny prezent dla kogoś bliskiego. Dzieci podczas warsztatów były bardzo zaangażowane i aktywne. Były to słodkie i potrzebne zajęcia.

Kolejny miły akcent szachowy.
Dnia 29 grudnia czwartoklasista Nikodem Szymczyk wystąpił w II Zimowym Festiwalu Szachowym w Czeladzi na Śląsku.
W grupie do lat 10 uzyskał II miejsce, wygrywając 5 z 6 partii. Dodatkowo Nikodem zdobył IV kategorię szachową.
Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia.SUKCESY DRUŻYNOWE SZACHISTÓW

Za nami grudniowe emocje w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych w roku szkolnym 2023 – 2024. Najpierw obie nasze reprezentacje zajęły I miejsca w zawodach powiatowych w Okupie, awansując do półfinałów wojewódzkich w Wieluniu. Tam konkurencja była większa, ale oba zespoły odniosły sukcesy. Drużyna młodsza do lat 12 (Maria Świerczyńska, Nikodem Szymczyk, Kacper Nowak, Julian Buczkowski) osiągnęła III miejsce w Igrzyskach Dzieci, natomiast drużyna starsza do lat 14 (Łucja Lamecka, Maciej Szczęsny, Kamil Jabłoński, Sebastian Kośka) zdobyła I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W nagrodę starsza reprezentacja awansowała do finału wojewódzkiego, który odbył się 12 grudnia w Zgierzu. Po zaciętych rozgrywkach zajęliśmy dobre VI miejsce w województwie. Podczas rywalizacji u naszych szachistów widać było duże ogranie, spokój i doświadczenie turniejowe.

Gratulujemy osiągniętych wyników.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ FINAŁ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Lp.

Nazwa drużyny

Duże punkty

Pkt.

1.

SP 1 Łowicz

12.0

18.5

2.

SP 1 Bełchatów

11.0

19.5

3.

PSPKPŁ Łowicz

10.0

18.5

4.

SP 8 Zgierz

9.0

16.0

5.

SP 13 Bełchatów

8.0

15.0

6.

SP Sędziejowice

7.0

12.5

7.

SP Paradyż

6.0

12.0

8.

SP 1 Brzeziny

5.0

12.0

9.

SP 4 Aleksandrów Łódzki

2.0

11.0

10.

SP Wróblew

0.0

5.0
                                                       
Dnia 21 grudnia uczniowie kl. VII a, VII b, V a przedstawili montaż słowno - muzyczny pt: ,,Cicha noc... Jaki w Tobie dzisiaj cud...".
W przestawieniu rozważaliśmy tajemnicę Bożego Narodzenia snując głębokie refleksje nad cudem Świętej Nocy. Uczniowie klas drugich wcielili się w postacie biblijne.
Program artystyczny przygotowali: V. Czapińska,U. Malinowska,A. Szymczak.
Na koniec dziewczynki z klas drugich wykonały magiczny taniec aniołków, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.
Układ choreograficzny przygotowały: A. Kosakowicz, K. Smolińska."Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten kto daje". - Św. Jan Paweł II
Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom - naszym Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły za okazane serce i wzięcie udziału w naszej Świątecznej Zbiórce Darów dla Miejskich Jadłodajni Caritas oraz Podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Sędziejowicach. To piękna nauka empatii i szacunku do drugiego człowieka. Dziękujemy również za miłe świąteczne spotkania w Urzędzie Gminy, GJUK, GOPS, Bank Spółdzielczy oraz z Dyrektorami ZSO nr 1.
Życzymy zdrowych, spokojnych, pełnych radości i rodzinnej bliskości Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku - Szkolne Koło Caritas oraz Pedagodzy."Choinko piękna jak las, choinko zostań wśród nas..."
Uczniowie kl.1-3 ozdobili naszą Choinkę Życzliwości własnoręcznie przygotowanymi kartkami i bombkami. Każda bombka oraz kartka to życzenia dla każdego z nas. Dzielmy się dobrem! Wesołych Świąt!
Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tegorocznych przepięknych choinek.Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach.
Dzięki pomocy rodziców naszych uczniów we wszystkich klasach przygotowano uroczyste poczęstunki.
Dla wszystkich jest to bezcenny czas wypełniony radosną atmosferą, wspólnym kolędowaniem i świątecznymi życzeniami."Gwiazdka z drucika" zajęcia techniczne w klasie VA.Uczniowie klasy 2a wykonali doświadczenia w ramach pierwszego cyklu zajęć innowacji pedagogicznej „Klasa pełna tajemnic - eksperymentujemy i odkrywamy świat”.
Podczas lekcji dzieci sprawdziły czy można przejść przez dziurę w kartce, wykonały ciecz nienewtonowską, wykonały doświadczenia z suchym lodem i balonami oraz krystalizowały sól.
Eksperymentowanie to wspaniały sposób na rozwijanie ciekawości i kreatywności. Zajęcia zachwyciły uczniów. Z pewnością nie były to ostatnie takie lekcje, a jedynie wstęp do dalszego odkrywania świata.
Aleksandra Kosakowicz
Nagrody za ubiegłoroczną zbiórkę zużytych baterii i telefonów dotarły do szkoły. Będą służyły całej społeczności szkolnej!
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy w roku szkolnym 2022/2023 aktywnie brali udział w szkolnym konkursie i oddali zużyte baterie oraz telefony.
Przypominamy, że od października 2023 r. do końca kwietnia 2024 r. wspólnie z firmą Biosystem S.A. ponownie zbieramy zużyte baterie i telefony.
Zachęcamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej do dołączenia do szkolnej zbiórki. Najaktywniejsi "zbieracze" otrzymają nagrody rzeczowe.
Dekoracyjna Kula Świetlna kl. VIBW dniu 11. 12. 23 r. klasy 3 uczestniczyły w wycieczce do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku.Podwójnym sukcesem uczniów naszej szkoły zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Łaskiego w Szachach Drużynowych, które zostały rozegrane w Szkole Podstawowej w Okupie.
Drużyna w składzie: Maria Świerczyńska, Jakub Szczęsny, Nikodem Szymczyk i Kacper Nowak wywalczyła I miejsce w Igrzyskach Dzieci. Natomiast zespół w składzie: Maciej Szczęsny, Kamil Jabłoński, Sebastian Kośka i Łucja Lamecka osiągnął I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Obie nasze reprezentacje wygrały wszystkie mecze, zdobywając komplet punktów i awans do zawodów rejonowych, które odbędą się w Wieluniu.
Gratulujemy naszym zdolnym szachistom i trzymamy kciuki!W naszej szkole obchodziliśmy dzień zdrowych napoi czyli kakao kontra szkodliwym energetykom. Dzięki wsparciu Rady Rodziców w naszej szkole dzieciaki mogły pić zdrowe kakao, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.Mikołajkowe wyjazdy uczniów na seans filmowy i spektakl teatralny.
Ho ho ho!!! Mikołajkowe szaleństwo ogarnęło naszą szkołę!
Uczniowie wraz z nauczycielami udekorowali klasy, ubrali choinki. W tym wyjątkowym dniu odwiedzili nas również Panowie Strażacy z OSP Sędziejowice oraz Panowie Policjanci z Komisariatu Policji we Widawie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Dziękujemy za przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze zwłaszcza po zmroku w okresie zimowym oraz konieczności korzystania z odblasków. Nie obyło się bez drobnych upominków i świątecznych życzeń. Dziękujemy również Pani Przewodniczącej Rady Rodziców za zaangażowanie, poświęcony czas oraz współpracę z pedagogami oraz Dyrekcją na rzecz naszej szkoły.Mikołajki w klasie IIb
Dwudziestu uczniów z klas 7-8 szkoły podstawowej wzięło udział w etapie szkolnym XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".
Trójka najlepszych uczniów stworzy drużynę, która będzie rywalizować z innymi szkołami w etapie parkowym konkursu, ale to już w 2024 roku.Dobiegły końca zajęcia sportowe "Ćwicz aktywnie i rośnij zdrowo", które realizowano w ramach zadania pn. "Zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Beneficjentem ww. zadania była Gmina Sędziejowice.
W zajęciach, które odbywały się na obiektach sportowych ZSO Nr 1 w Sędziejowicach, uczestniczyło 40 dzieci w wieku od 6 do 9 lat.
Celem zajęć był m.in. wszechstronny rozwój fizyczny najmłodszych dzieci i wyrabianie u nich nawyku prawidłowej postawy ciała.
Serdeczne podziękowania kieruję do pana Dariusza Cieślaka Wójta Gminy Sędziejowice oraz do pani Renaty Kowalczyk Dyrektora ZSO Nr 1 za udzielone wsparcie i życzliwość przy realizacji tego sportowego przedsięwzięcia.
Ogromne podziękowania należą się wszystkim dzieciom: za ich zaangażowanie, systematyczność, włożony wysiłek fizyczny i dobry nastrój!
Rodzicom dziękuje za obdarzone zaufanie!
Mam nadzieję, że ten intensywny czas oraz wspólne ćwiczenia zaprocentują w przyszłości sportowymi i zdrowymi talentami w Gminie Sędziejowice.Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.
Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.W niedzielę 26 listopada troje szachistów z naszej szkoły uczestniczyło w VII Łódzkim Festiwalu Szachowym, który odbył się na Wydziale Ekonomiczno - Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.
W grupie dzieci do lat 10 wystartował Nikodem Szymczyk i Kacper Nowak, oboje uzyskali 3 z 7 punktów, zajmując miejsca w środku stawki. Natomiast w grupie dzieci w wieku 11-18 lat udział wzięła Maria Świerczyńska, uzyskując 4 z 7 punktów. Ten wynik gwarantował Marysi zajęcie 3 miejsca wśród dziewcząt w wieku 11-12 lat.
Poziom zawodów był bardzo wysoki, udział wzięła prawie cała czołówka juniorów województwa łódzkiego. Tym bardziej gratulujemy solidnego występu naszym dzielnym zawodnikom.Koleżanko, kolego bądź życzliwy dla każdego!
Bo życzliwość się opłaca i w dobroci do nas wraca!

21.11.23 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwosci. Uczniowie w tym dniu ubrali się na żółto i wzięli udział w zabawie integracyjnej "Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej".


25 listopada Światowym Dniem Pluszowego Misia
W czwartek 23 listopada nasi pierwszoklasiści obchodzili w szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy uczniowie klas pierwszych przyszli do szkoły w towarzystwie swoich ulubionych pluszowych misiów. Świętowanie zaczęli od wysłuchania historii o pierwszym pluszowym misiu. Dowiedzieli się, że jego historia rozpoczęła się w roku 1902 i była mocno związana z prezydentem Stanów Zjednoczonych – Theodorem Rooseveltem. Zaraz potem uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach, w których nie zabrakło motywu misia.Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiemNASZA REPREZENTACJA NA MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE
„Náboj Junior” w Łodzi
24 listopada 2023 r. czteroosobowa drużyna z klasy 8a wraz z nauczycielem p. Arturem Białkiem wyjechała na konkurs do Łodzi.
Łucja Lamecka, Michalina Malinowska, Zuzanna Okoń i Maciej Szczęsny wzięli udział w międzynarodowym konkursie drużynowym matematyczno-fizycznym „Náboj Junior„ odbywającym się w tym samym czasie w kilkudziesięciu miastach w Polsce, Belgii, Chorwacji, Czechach, Hiszpanii, Holandii i na Słowacji. Zawody trwały 120 minut.
W przygotowaniu uczniów do konkursu brał również udział p. T. Szymański.
Konkurencja była bardzo duża, ale już sam udział w tym konkursie naszych uczniów to dla nich duże osiągniecie i możliwość na rozwój swoich zainteresowań i uzdolnień.
Drużyna z naszej szkoły w Łodzi zajęła 8 miejsce na 21 drużyn. W Polsce 117 miejsce na 238 drużyn, a w świecie 740 na 1885 drużyn.
Gratulujemy!Sędziejowice najlepsze w unihokeju
W miniony wtorek nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Powiatu w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci. Podobnie jak w przypadku starszych kolegów i koleżanek obie nasze drużyny okazały się najlepsze w tych zawodach i bez najmniejszych problemówów wywalczyły awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 5-6 grudnia w Sieradzu. Cieszymy się z progresu i gratulujemy dobrej gry zawodniczkom i zawodnikom (rok temu dziewczęta zajęły 2 miejsce, a chłopcy 3 w tych zawodach).
Statuetki dla najlepszych strzelców otrzymała Sandra Kopka (6 bramek) i Dawid Lis (11 bramek).
Dziękujemy serdecznie, wójtowi Gminy Sędziejowice P. Dariuszowi Cieślakowi za ufundowanie pucharów, medali i statuetek dla zawodników.
A już w czwartek i poniedziałek trzymajcie kciuki za naszych reprezentantów w półfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sieradzu.
Uczniowie klasy 6a SP są już po pierwszym zaznajomieniu ze zwierzętami bezkregowymi.
Mamy dla Was gratkę zoologiczną - uczniowskie modele wybranych przedstawicieli z grup: Parzydełkowców, Nicieni, Płazińców i Pierścienic.Pasowanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Sędziejowicach - rok szkolny 2023-2024. Naszym najmłodszym uczniom życzymy, żeby szkoła była dla Nich ciekawą i niezapomnianą przygodą, do której będą zawsze chętnie wracać miłymi wspomnieniami!W ramach realizowanego w naszej szkole zadania Ministerstwa Sportu pod nazwą "Ćwicz aktywnie i rośnij zdrowo" odbyło się spotkanie uczestników projektu ze szkolną pielęgniarką p. Katarzyną Mikła.Tematyka spotkania związana była z promocją higienicznego i zdrowego stylu życia.11 listopada 1918 roku, po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo.
Dnia 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji upamiętnienia 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie klas czwartych przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. Usłyszeliśmy piękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej.
W klasowym teatrze.
W ramach edukacji polonistycznej uczniowie kl. 5a i 5b zorganizowali klasowe przedstawienie, którego scenariusz oparty został na micie pt. "Demeter i Kora". Poszczególne grupy zaaranżowały wybrane sceny, wykonały piękne dekoracje i stroje. Spektakl i przygotowania do niego okazały się ciekawym i emocjonującym projektem, w którym piątoklasiści odkryli swoje talenty, a występ przyniósł im radość i satysfakcję.


Uczniowie klasy 2a wykonali kolejne zadania w ramach
Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Klasa w terenie"
- obserwacja chmur
- obserwacja przyrody
- zajęcia plastyczne w terenie
Każdy wie jak wyglądają chmury, jednak nad tym, że potrafią one przybierać niecodzienne kształty mało kto się zastanawia. Niewielu potrafi je rozróżniać.
Podczas cyklu zajęć dzieci dowiedziały się jak powstają chmury i jakie wyróżniamy ich rodzaje. Z wielką ochotą obserwowały niebo i nazywały poszczególne chmury, korzystając z plansz edukacyjnych. Malowanie nieba w plenerze i tworzenie grupowych prac "Klasyfikacja chmur" było podsumowaniem omawianych zagadnień.
Podczas spaceru po okolicy uczniowie rozpoznawali drzewa i krzewy, podziwiali piękno przyrody i zgromadzili wyjątkowe dary jesieni. Uczniowie zebrali najpiękniejsze jesienne liście z których wykonali bukiety i prace plastyczne "Jesienne fryzury".
Realizacja zadań była świetną okazją do nauki, ale też doskonałą zabawą.
Aleksandra Kosakowicz


 

Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej
 "Ćwicz aktywnie i rośnij zdrowo"
współfinansowane przez Ministerstwo Sportu oraz Gminę Sędziejowice.
W sobotę 4 listopada nasze uczennice: Maria Świerczyńska i Łucja Lamecka uczestniczyły w Turnieju Finałowym Szachowego Grand Prix, którego organizatorem była Ogólnopolska Sieć Edukacyjna.
Zawody odbyły się w przestrzeni Centrum Olimpijskiego w Warszawie i zgromadziły najlepszych szachistów szkół podstawowych z całej Polski.
Marysia w grupie dziewcząt z klas 5 - 6 SP zajęła 9 miejsce, natomiast Łucja w grupie dziewcząt z klas 7 - 8 SP osiągnęła 10 miejsce.
Gratulujemy dziewczynom wspaniałego sukcesu!!!
Październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach obchodów tego święta na terenie naszej szkoły odbyło się szereg działań. Przygotowana została gazetka promująca książkę i czytelnictwo. Uczniowie stworzyli własny komiks, robili zabawne zakładki do książek metodą origami. Mieli okazję zagrać w swoje ulubione gry planszowe i wysłuchać bajek, wierszy i opowieści ze starych płyt winylowych.
Wszystkim uczestnikom obchodów "Miesiąca Bibliotek" dziękujemy za zaangażowanie i udział we wspólnym świętowaniu!Reprezentacja uczniów z ZSO nr 1 uczestniczyła w Turnieju Szachowym Open w Zduńskiej Woli.


W kategorii do lat 15 triumfował Maciej Szczęsny, a drugie miejsce zajęła Maria Świerczyńska. W zawodach uczestniczyli także: Łucja Lamecka, Nikodem Szymczyk, Kacper Nowak i Sebastian Kośka.

Poziom rozgrywek był wysoki, gdyż w jednej grupie grali juniorzy i zawodnicy dorośli, posiadający większe doświadczenie turniejowe. Tym bardziej należą się ogromne brawa dla naszych młodych szachistów.W piątek 27 października uczniowie ZSO Nr 1 w Sędziejowicach wraz z nauczycielem Robertem Stankiewiczem i Anną Kowalczyk udali się na miejsca pamięci poległych żołnierzy w gm. Sędziejowice w celu uporządkowania pomników i zapalenia symbolicznego znicza.

  

Wizyta edukacyjna uczniów klas szóstych w Centrum Nauki i Techniki oraz w Planetarium EC1 Łódź.Od początku roku p. pedagog przeprowadziła w klasach szereg zajęć profilaktycznych na terenie naszej szkoły. Do tej pory zajęcia odbyły się w klasach 7b, 7a, 6a, 6b, 4b, 5b na temat tj. Cyberprzemoc, Inny nie znaczy gorszy, Relacje rówieśnicze w klasie, Empatyczny kodeks klasowy, Bezpieczny internet, w tym projekcie filmów edukacyjno - profilaktycznych. Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera i wspólne działania. W klasach młodszych w miesiącu wrześniu odbyły się krótkie pogadanki nt. zasad bezpiecznego zachowania się w klasie i na przerwach.Składniki pokarmowe "oczami" uczniów klas siódmych - realizacja projektu edukacyjnego z biologii.

   

W ramach realizowanych w naszej szkole zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej pod nazwą "Ćwicz aktywnie i rośnij zdrowo!" (zadanie współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki) gościliśmy cenionego dietetyka klinicznego panią Martę Ciapczyńską.

Najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w ciekawych warsztatach i prelekcji nt. zdrowego żywienia dzieci. Pani Marta Ciapczyńska przekonywała uczniów, że warto od najmłodszych lat zwracać uwagę na to co jemy, jak skomponować talerz zdrowego żywienia oraz jak powinniśmy urozmaicać nasze codzienne posiłki. Dzieci otrzymały od pani dietetyk foldery z cennymi wskazówkami pt. "Zdrowy lunchbox do szkoły".

Wielkie podziekowania dla Marty Ciapczyńskiej Dobry DietetykUczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. "Przerwa na czytanie". Wszyscy obecni tego dnia w szkole włączyli się w akcję promującą czytanie i spędzali przerwy, czytając bądź słuchając czytania nauczycieli i kolegów. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Mamy nadzieję, że taka forma spędzania czasu podczas przerw międzylekcyjnych upowszechni się i uczniów z książką w ręce będzie jeszcze więcej.

                                  

Dzień Edukacji Narodowej w ZSO Nr 1 w Sędziejowicach.Dziewczyny lubią brąz...
Bardzo dobrze zaprezentowały się w półfinale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych w Sieradzu obie nasze drużyny dziewcząt. Najpierw brązowy medal wywalczyły dziewczęta w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej w składzie: Małgorzata Celeban, Maja Grzelczyk, Joanna Borowiecka, Maja Kuras, Martyna Kaleta, Klaudia Malarz, Patrycja Szecińska i Justyna Stankiewicz. Dziewczęta do końca utrzymały wypracowaną na początku trzecią pozycję.
Młodsze koleżanki w kategorii Igrzyska Dzieci, miały o wiele trudniejsze zadanie, nie tylko z uwagi na załamanie pogody i opady deszczu, ale też na niezwykle wyrównany poziom i zaciętą walkę. Z każdą kolejną zmianą pracowicie odrabiały straty z 6 lokaty, aby ostatecznie również cieszyć się z brązowego medalu. Dziewczęta biegały w składzie: Julia Wasilewska, Sandra Kopka, Alicja Kapuścińska, Maja Owczarz, Maja Bilant, Julia Kacperek, Wiktoria Grzegorek, Liliana Krata, Kaja Awdziej.
Brawa za świetną podstawę i wielkie gratulacje dla dziewcząt - nauczyciel wf Monika Walczak.


            

              


W minioną sobotę 7 października reprezentacja uczniów ZSO Nr 1 w Sędziejowicach w składzie: Nikodem Szymczyk, Maria Świerczyńska, Mateusz Knapik, Łucja Lamecka, Sebastian Kośka oraz Maciej Szczęsny, uczestniczyła w I Turnieju eliminacyjnym "Południe" Szachowego Grand Prix, którego organizatorem była Ogólnopolska Sieć Edukacyjna.
Zawody odbyły się we Wrocławiu i zgromadziły ponad 400 uczestników z ośmiu województw. Wszyscy nasi szachiści zaprezentowali się z dobrej strony.
Największy sukces odniosły nasze dziewczyny. Maria Świerczyńska w grupie dziewcząt z klas 5 - 6 wywalczyła 6 miejsce. Łucja Lamecka, w grupie dziewcząt z klas 7 - 8 osiągnęła 6 miejsce.
Obie nasze szachistki zdobyły cenne nagrody i awansowały do wielkiego finału, który odbędzie się 4 listopada w Warszawie.
Wielkie gratulacje!!!Kolejne sukcesy naszych sportowców


5 października na obiekcie CSiR w Łasku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej bezkonkurencyjne okazały się nasze dziewczęta, które w bardzo dobrym stylu zdobyły I miejsce. Chłopcy w tej samej kategorii zajęli III miejsce i niewiele zabrakło im do awansu do kolejnego etapu.
W kategorii Igrzyska Dzieci, nasze młodsze biegaczki wywalczyły drugie miejsce i awans do półfinału wojewódzkiego. Chłopcy w tej kategorii zajęli IV miejsce.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za dobre występy 12 października podczas półfinału wojewódzkiego w Sieradzu.
Światowy Dzień Uśmiechu

Laureaci Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Sędziejowice Dariusza Cieślaka.


GRUPA OPEN
Wyniki końcowe:
1 miejsce Szczęsny Mikołaj
2 m. Fijałkowski Szymon
3 m. Buczkowski Michał
4 m. Jabłoński Adrian
5 m. Ciupa Dominik
6 m. Ostojski Bartłomiej

GRUPA U 15
Wyniki końcowe:
1 miejsce Świerczyńska Maria
2 m. Szczęsny Maciej
3 m. Pawelski Artur
4 m. Koziróg Bartosz
5 m. Kośka Sebestaian
6 m. Lamecka Łucja

Wielkie brawa dla wszystkich zdolnych szachistów oraz ogromne podziękowania dla organizatorów i sponsorów:
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1
Gmina Sędziejowice
OVER Group


W dniu 29.09 w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Kto dzisiaj założył krawat lub muszkę nie był pytany.

Najlepsze życzenia dla wszystkich chłopców!!!Światowy Dzień Jabłka w naszej szkole.

Podziękowania dla Rady Rodziców za pyszne jabłka!


NOWY SAMORZĄD SZKOLNY 2023/2024

☆ Michalina Malinowska - przewodnicząca

☆ Justyna Stankiewicz - wiceprzewodnicząca

Łucja Lamecka - skarbnik

☆ Maja Owczarz - sekretarz

☆ Franciszek Szymański - fotoreporter

Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy!
Nasze dzieciaki wiedzą, że nauka języków obcych jest ważna, a nasi nauczyciele dbają by nie zabrakło motywacji do tej nauki. Przepiękne plakaty o krajach przygotowane przez klasy 4-8; pouczające reklamy „Dlaczego warto uczyć się języków obcych” namalowane przez uczniów klas 1-3, przepyszne babeczki (dziękujemy rodzicom), ciekawe quizy językowe oraz malowanie twarzy, to atrakcje, które towarzyszyły nam podczas świętowania Dnia Języków Obcych.


Dziewczyny lubią złoto!

W mininony czwartek na stadionie CSiR w Łasku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta zdobywając dwa złote i jeden srebrny medal. W kategori Igrzyska Dzieci mistrzynią Powiatu została Julia Kacperek z kl. 6b. W kategori Igrzyska Młodzieży Szkolnej mistrzynią Powiatu została Małgorzata Celeban (8a) a vice-mistrzynią Martyna Kaleta z kl. 7a. Cała trójka zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 28 września w Aleksandrowie Łódzkim.

Wszystkim uczestniczkom zawodów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciel wf Monika Walczak
TURNIEJ SZACHOWYTurniej szachowy o puchar Wójta Gminy Sędziejowice - regulamin
Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024   a
POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE

  W dniu 30 maja br. odbyła się kolejna edycja Łaskich Powiatowych Potyczek Matematycznych. Tym razem gospodarzem zawodów był Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Powstańców 1863r. w Sędziejowicach we współpracy z Otwartą Pracownią Uzdolnień „Asymptota”. Nad przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele matematyki z Sędziejowic, p. Dorota Woźniak, p. Wioletta Walicka – Haraśny i p. Tomasz Szymański. W zmaganiach z królową nauk wzięło udział niemal 100 uczniów ze szkół podstawowych w powiecie łaskim. Uczestnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych. W czasie 60 minut mieli do rozwiązania 4 zadania otwarte o podwyższonym stopniu trudności. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Klasy IV:
1 miejsce
– Daria Sysio (SP Sędziejowice), Zofia Woźniak (SP 1 Łask)
2 miejsce
– Górecki Adam (SP Zalesie), Barczewski Igor (SP Widawa), Spętany Bartosz (SP Widawa)
3 miejsce
– Przybylski Aleksander (SP Okup), Karasińska Hanna (SP 1 Łask), Głowacki Jakub (SP Kolumna), Bednarek Iga (SP Sędziejowice), Ivashyna Sofia (SP 1 Łask)

Klasy V:
1 miejsce
– Świerczyńska Maria (SP Sędziejowice)
2 miejsce
– Wolska Anna (SP Kolumna)
3 miejsce
– Lis Maria (SP Czestków)
Wyróżnienie
– Styczeń Konrad (SP Zalesie)

Klasy VI:
1 miejsce
– Tomczyk Filip (SP Bałucz)
2 miejsce
– Cybulska Maja (SP 5 Łask), Drewicz Bartosz (SP 5 Łask)
3 miejsce
– Skwarczyńska Zofia (SP Kolumna)
Wyróżnienie
– Oleszczak Oliwier (SP Czestków)

Klasy VII:
1 miejsce
– Malinowska Michalina (SP Sędziejowice)
2 miejsce
– Drewicz Zuzanna (SP 5 Łask)
3 miejsce
– Lamecka Łucja (SP Sędziejowice), Bednarek Aleksander (SP Czestków)
Wyróżnienie
– Okoń Zuzanna (SP Sędziejowice)

Klasy VIII:
1 miejsce
– Olczak Anita (SP Kolumna)
2 miejsce
– Kopa Lena (SP Sędziejowice)
3 miejsce
– Morawski Kacper (SP Widawa), Chodak Kacper (SP Widawa)

Fundatorem nagród dla zwycięzców i wyróżnionych uczniów był Wójt Gminy Sędziejowice Pan Dariusz Cieślak. Laureaci w poszczególnych kategoriach mają zagwarantowany udział w kolejnym etapie – Międzypowiatowych Potyczkach Matematycznych, które odbędą się 6 czerwca w Łasku.
Finał projektu „Łódzkie gra w szachy”
     Czołowi szachiści Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Powstańców 1863r. w Sędziejowicach wzięli udział w dwóch turniejach szachowych będących zwieńczeniem całorocznej pracy w ramach projektu „Łódzkie gra w szachy”. Pierwsze zawody odbyły się 18 maja w Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu. Uczestniczyło w nich około 30 uczniów ze szkół rejonu sieradzkiego. Reprezentacja ZSO Nr 1 wystąpiła w składzie: Maria Świerczyńska, Julia Kacperek, Jakub Kopka, Adam Pawłowski, Maciej Szczęsny, Kamil Jabłoński, Łucja Lamecka i Sebastian Kośka. Cała drużyna zaprezentowała się znakomicie. Bezapelacyjnie I miejsce w turnieju zajęła Marysia Świerczyńska. Natomiast na najniższym stopniu podium zameldował się Sebastian Kośka. Zwycięzcy otrzymali puchary i cenne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i słodkie upominki.

Drugi turniej miał miejsce 30 maja w Teatrze Wielkim w Łodzi. Był on wojewódzkim podsumowaniem III edycji projektu „Łódzkie gra w szachy”. Zgromadził ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu województwa łódzkiego. ZSO Nr 1 w kategorii klas I – III reprezentował Nikodem Szymczyk i Kacper Nowak, natomiast w kategorii klas IV – VIII wystąpili: Kamil Jabłoński, Adam Pawłowski, Jakub Kopka, Bartosz Koziróg, Mateusz Knapik i Sebastian Kośka. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Nasi młodzi szachiści zaprezentowali się z dobrej strony. Najlepszy wynik osiągnął Kamil Jabłoński, uzyskując 4 punkty z siedmiu możliwych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale.    W dniu 12 maja odbył się finał VIII Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego, którego organizatorem było II LO im. Janusza Korczaka  w Wieluniu. Wśród 55 finalistów z pięciu powiatów, ZSO Nr 1 w Sędziejowicach   i jednocześnie powiat łaski reprezentowali: Nadia Rychłowska – 8a, Lena Kopa – 8a, Michalina Malinowska – 7a, Łucja Lamecka – 7a i Kacper Kuras – 8c. Nasi uczniowie pokazali solidny poziom wiedzy i umiejętności matematycznych. Wszyscy uzyskali tytuł finalisty konkursu. Natomiast uczennica Lena Kopa została laureatem 7 miejscaw konkursie. Gratulujemy okazałego sukcesu!

     Lena Kopa, uczennica klasy 8a w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1  im. Powstańców 1863r. w Sędziejowicach, została finalistką kuratoryjnego konkursu „Matematyka – moja pasja”. Organizatorem zawodów był Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego.
     Najpierw Lena pomyślnie przebrnęła eliminacje szkolne konkursu. W etapie ponadszkolnym uzyskała bardzo dobry wynik punktowy, co dało jej awans do etapu wojewódzkiego. Zawody ponadszkolne oraz wojewódzkie zostały przeprowadzone w Publicznym LO Uniwersytetu Łódzkiego. W finale, gdzie spotkali się najlepsi matematycy ze szkół podstawowych województwa łódzkiego, uczniowie rozwiązywali niestandardowe zadania otwarte o znacznym stopniu trudności. W dniu 6 czerwca na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję konkursu. Podczas niej wszyscy laureaci i finaliści konkursu, w tym Lena, zostali wyróżnieni. Uczennicę do konkursu przygotowywał nauczyciel matematyki w ZSO Nr 1 w Sędziejowicach Pan Tomasz Szymański.


        Zobacz wiecej na Facebooku...  

A n k i e t a

Informacja o badaniu opinii rodziców przedszkolaków:

Drodzy Rodzice,

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przeprowadza ankietę na temat zainteresowania Rodziców przedszkolami. By właściwe planować rozwój przedszkoli, ważne są opinie Rodziców. Ankiety są anonimowe (zawierają jedynie pytanie o gminę zamieszkania osoby wypełniającej kwestionariusz), a odpowiedzi prezentowane będą tylko w postaci zbiorczych statystyk. Kwestionariusz ankiety przygotowany został w formie elektronicznej dostępnej po kliknięciu w poniższy link (lub po skopiowaniu linku do przeglądarki):

https://forms.gle/SLTQ9VhuCYWP7Tfs9

Ankietę dostępną w linku należy – po wypełnieniu – przesłać klikając przycisk „prześlij” znajdujący się na ostatniej stronie ankiety.

Prosimy o odesłanie wypełnionej ankiety do dnia: 14 maja 2023 roku.

Z góry dziękujemy za wypełnienie ankiety!

Biuro Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego w Łodzina zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

Załączniki:

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO SZKOŁY

4 października 2022 r. w Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Powstańców 1863r. w Sędziejowicach wspólnie z Łódzkim Kuratorem Oświaty Waldemarem Flajszerem i zaproszonymi gośćmi dokonaliśmy oficjalnego otwarcia nowej sali technicznej oraz świeżo wyremontowanej kuchni i stołówki szkolnej. W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" pracownia techniczna została wyposażona w nowoczesny sprzęt, wspierający rozwijanie pasji ucznia i zdobywanie przez niego kompetencji z zakresu inżynierii, technologii i nauk ścisłych. Zaplecze kuchenne zostało wyremontowane w ramach programu „Posiłek w domu i w szkole”. Wymieniono również w sposób kompleksowy wyposażenie kuchni. Dodatkowo wyremontowano część stołówką. Wartość prac w ramach obu zadań to ponad 200 tys. złotych.W dniu 23 września 2022 roku na terenie MOSiR w Łasku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej drużynę chłopców reprezentowali: Filipowicz Kacper, Iwanowski Marcel, Kosakowski Oskar, Krankowski Jakub, Pietrzak Wiktor, Stępień Ksawery, Tkacz Kamil, Tkacz Sebastian, Tyburski Błażej.Drużynowo w kategorii IMS chłopcy zajęli III miejsce w powiecie. W kategorii Igrzyska Dzieci drużynę chłopców reprezentowali: Ciołek Dawid, Dąbkiewicz Patryk, Jabłoński Adam, Jabłoński Kamil, Jaszczak Jan, Kalista Miłosz, Lis Dawid, Niezbecki Krzysztof, Rosiak Mikołaj, Sadziński Fabian, Szewczyk Bartosz, Wieczorek Alan. Drużynowo w kategorii ID chłopcy zajęli II miejsce w powiecie. Jabłoński Adam, uczeń klasy VIa, został mistrzem powiatu łaskiego w IBP, a Jabłoński Kamil, również uczeń klasy VIa,  zajął III miejsce. Uczniowie Ci reprezentować będą naszą szkołe w Finale  Wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych, który odbędzie się 29 września w Uniejowie.Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    23 września na obiekcie CSiR w Łasku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W obu kategoriach dziewczęta wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, który  odbędzie się w Uniejowie 29 września. W kategorii Igrzyska Dzieci  Vice mistrzyni powiatu- Małgorzata Celeban (7a). W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej Vice mistrzyni powiatu- Wiktoria Klimaszewska (8b), 3 miejsce Milena Marek (8c), 4 Miejsce  - Milena Kaleta (8c). Obie drużyny w klasyfikacji szkół powiatu łaskiego znalazły się na PIERWSZYM miejscu!.  Igrzyska Dzieci: Zuzanna Krata, Julia Wasilewska, Julia Kacperek, Lena Urbaniak, Joanna Borowiecka, Aleksandra Krzyżańska, Martyna Kaleta, Maja Kuras, Klaudia Malarz, Łucja Lamecka, Maja Grzelczyk, Małgorzata Celeban Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Wiktoria Klimaszewska, Milena Marek, Milena Kaleta, Wiktoria Pawłowska, Zuzanna Dąbrowska, Zuzanna Kozioł, Blanka Koch, Magdalena Jura, Natalia Lisowska
Nauczyciel wf Monika Walczak

18 września w hali Łódzkiej Zatoki Sportu odbył się Ogólnopolski Turniej Unihokeja dziewcząt i chłopców. Łącznie startowały 32 drużyny w trzech kategoriach wiekowych. Dziewczęta SP w Sędziejowicach zdobyły srebrny medal przegrywając jedynie z ubiegłorocznymi Mistrzyniami Polski w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej-LUKS Góra Świętej Małgorzaty. Chłopcy mimo zaangażowania i woli walki nie awansowali do strefy medalowej. Cieszymy się z tego ogromnego sukcesu i będziemy dalej doskonalić swoje umiejętności. Trzeba dodać,że w poprzednim roku szkolnym reprezentacja dziewcząt zdobyła 4 miejsce w województwie łódzkim w swojej kategorii.
Najlepszą zawodniczką drużyny została wybrana Wiktoria Klimaszewska - Kapitan
Skład naszych Sreberek:
Wiktoria Klimaszewska
Julia Kapuścińska
Wiktoria Sobala
Martyna Szymańska
Maja Urbaniak
Olga Żak
Zuzanna Dąbrowska
Zuzanna Kozioł
Milena Marek
Blanka Koch
Julia Mirowska
Anna Krysiak-bramkarz
Trenerem drużyny dziewcząt jest Monika Walczak, drużyny chłopców Janusz Kopka

Program półkolonii letnich
„ Wakacyjna Szkoła Mistrzów Sportu XII” realizowanych w dniach 11- 22.07.2022 r. (KRUS)

PROGRAM PÓŁKOLONII LETNICH
„WAKACYJNA SZKOŁA MISTRZÓW SPORTU XI” (PEŁNOPŁATNE)     W tym roku podczas Dnia Profilaktyki w naszej szkole poruszyliśmy tematy, które coraz częściej dotykają młodych ludzi: depresji, agresji oraz sięgania po różne używki, a zwłaszcza e-papierosy. Uczniowie klas ósmych przygotowali bogate w treści prezentacje dla swoich kolegów i koleżanek, a zaproszony gość starszy sierżant Bartłomiej Kozłowski przeprowadził pouczające lekcje dotyczące konsekwencji prawnych nieletnich. Dziękujemy.


Więcej zdjęć...

Klasy czwarte na wycieczce w Gnieźnie i Biskupinie

   17 maja 2022 roku uczniowie klas czwartych naszej szkoły wraz z wychowawczyniami p. T. Smolak, p. M. Pasowska i opiekunem p. V. Czapińską wyjechali na programową wycieczkę do Gniezna i Biskupina. Wspólnie z przewodnikiem zwiedzaliśmy Katedrę Gnieźnieńską, Drzwi Gnieźnieńskie i piękne miasto Gniezno. Następnie wspólnie zjedliśmy obiad w eleganckiej restauracji i udaliśmy się do Biskupina, gdzie spędziliśmy niezwykły czas poznając naszą historię i kulturę naszych przodków. Po zakupieniu pamiątek wsiedliśmy do niezwykłej kolejki wąskotorowej i pojechaliśmy w podróż do Wenecji. Pełni wrażeń wróciliśmy do Sędziejowic o godz. 21. To był niezwykle atrakcyjny dzień. Na długo zapamiętamy ciekawe legendy, przepiękne miejsca i wspólnie spędzony czas.

Tekst i foto: Teresa Smolak

Więcej zdjęć....
Duch patriotyzmu w ZSO Nr1w Sędziejowicach zawsze żywy.
Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 w wykonaniu przedszkolaków, uczniów klas 4 i 5 oraz 7.

 
Zobacz więcej zdjęć ....
Przedszkolaki - pokaz mody

Marysia najlepsza w Kaliszu!!!

Kolejnym sukcesem zakończył się występ Marysi Świerczyńskiej w turnieju szachowym.  Czytaj dalej......


Triumf Marysi w Mityngu SzachowymLista dzieci przyjętych do Przedszkola Publicznego w Sędziejowicach 2022-2023

Lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej SP w Sędziejowicach 2022-2023

GLORIA VICTIS-CHWAŁA ZWYCIĘŻONYM
159 rocznica wybuchu powstania styczniowego
  Święto Patrona Szkoły

     W dniu 21 stycznia 2022r. nasza szkoła obchodziła święto patrona- Powstańców 1863r. W 159 rocznicę wybuchu powstania styczniowego uczniowie złożyli hołd poległym bohaterom zabierając nas na lekcję  historii. Piękny polonez przygotowany przez uczniów klas ósmych, pod kierunkiem p. Wioletty Walickiej – Haraśny wprowadził społeczność szkolną i zaproszonych gości w uroczysty nastrój. Podczas akademii nastąpiło również uroczyste przekazanie sztandaru przez ustępujący poczet sztandarowy klas ósmych młodszym kolegom. Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawuje p. Teresa Smolak. W  dalszej części akademii młodzież zaprezentowała swoje umiejętności wokalne w  pięknym, patriotycznym koncercie przygotowanym pod kierunkiem p. Agnieszki Maciejewskiej- Stępień , p. Ewy Florczak, p. Ewy Wojtczak oraz p. Andrzeja Szymczaka. Na zakończenie uczennice klas IIIa i III b wykonały taniec baletowy przygotowany pod kierunkiem wychowawców: p. Katarzyny Smolińskiej i p. Aleksandry Kosakowicz. W  uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście: poseł na Sejm RP p. Piotr Polak, poseł na Sejm RP p. Paweł Rychlik, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego p. Iwona Koperska, łódzki Kurator Oświaty p. Waldemar Flejszer, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Sieradzu p. Cezariusz Mostowski, Wójt Gminy Sędziejowice p. Dariusz Cieślak, Przewodniczący Rady Powiatu Łaskiego p. Grzegorz Dębkowski, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Sędziejowice p. Dorota Burzyńska, rzecznik prasowy Sejmiku Województwa Łódzkiego p. Wojciech Janczyk oraz kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych i  szkół gminnych. Po akademii wszyscy udali się na pobliski cmentarz, gdzie złożono symboliczne wiązanki na mogile powstańców. Pani Agata Wdowińska oraz p. Jerzy Szewczyk zajęli się obsługą fotograficzną uroczystości.

                Zobacz zdjęcia...
                Polonez w wykonaniu klas ósmych
                Dziś Idę Walczyć - Mamo - piosenka
                Taniec klas trzecich
                Miejcie nadzieję - piosenka
                Zobacz również na FB

Wycieczka do Poznania
Uczniowie z klas 4a, 4b i 6a w dniu 23 listopada wybrali się na wycieczkę do Poznania. Spacerujac uliczkami Starego Miasta poznali historię i zabytki Poznańskiej Starówki, wysłuchali hejnału z wieży Ratusza i obejrzeli pokaz ruchomych poznańskich koziołków. Zwieńczeniem wyjazdu była wizyta w Rogalowym Muzeum, w którym dzieci poznały tradycje regionalnej kuchni oraz sposób produkcji rogali świętomarcińskich
Foto i tekst Magdalena Pasowska

Pasowanie na ucznia
   W dniu 17 listopada 2021r. uczniowie klas pierwszych przystąpili do uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia. Aktu tego dzieci dostąpiły w obecności przedstawiciela dyrekcji szkoły pana Stefana Morynia oraz zaproszonych gości w osobach z-cy wójta pana Mirosława Potasiaka, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej pana Wita Leśniewicza, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury pana Grzegorza Brożyńskiego, przewodniczącej Rady Rodziców pani Małgorzaty Szymańskiej, rodziców pierwszoklasistów oraz przedstawicieli uczniów klas drugich i trzecich. Po przywitaniu przez pana dyrektora wszystkich zebranych, dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny i taniec zwany polką. Po pasowaniu uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze oraz drobne upominki od Rady Rodziców, szkolnego koła CARITAS oraz od kolegów i koleżanek z klas drugich i trzecich. Po uroczystości uczniowie oraz goście udali się do klas na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że pierwszaki będą miło wspominać to ważne wydarzenie z życia szkolnego.
Wychowawcy klas pierwszych


W wykonaniu uczniów Naszej Szkoły:
Hymn
RotaAkademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości - zobacz nagranieMisiowa Kraina już otwartaZobacz więcej...
Zobacz film...

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie "Lekcja: Enter"
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole


FINAŁ  ZBIÓRKI  ELEKTROŚMIECI


    Zapraszamy całą społeczność szkolną do aktywnego włączenia się w bezpłatną zbiórkę elektrośmieci w ramach akcji "WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI"!
Za zebrane elektrośmieci będziemy mogli doposażyć szkołę w sprzęt sportowy lub biurowy!
Termin zbiórki: 11, 12, 13 październik 2021 r.
Miejsce zbiórki: parking za szkołą czynny w godzinach 7:30 - 16:30
 


Listy do zerówek i klas  pierwszych

0 A           0 B          1 A           1 B

Spotkania organizacyjne dotyczące nowego roku szkolnego odbędą się 23 sierpnia 2021r. w Szkole Podstawowej w Sędziejowicach na hali gimnastycznej w godzinach:
- oddziały rocznego przygotowania przedszkolnego godz. 16.00
- oddziały przedszkolne godz. 17.00
a

Finał akcji „Nakrętka mała, ale dużo zdziała”


 Z ogromną przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy certyfikat i dyplomy za udział w akcji Zdrowo i Sportowo, w edycji 2020/2021


Warsztaty plenerowe


PODZIĘKOWANIE DLA KLUBU SPORTOWEGOZobacz album

Egzamin ósmych klas


Konkursy


Lista nagrodzonych

Zobacz zdjecia na FB z rozdania nagród oraz pasowania na ucznia

DZIEŃ MAMY       Film 1 - (koncert w wykonaniu zerówek)
       Film 2 - (klasa 2a)
       Film 3 - (klasa 2b)
   Powrót dzieci do szkoły
Sytuacja epidemiczna pozwala na powrót dzieci do szkoły z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Klasy I-III od 4 maja 2021r uczęszczają stacjonarnie.
Klasy IV-VIII od 17 maja będą uczęszczać do szkoły w systemie hybrydowym ( 1 dzień w szkole, 1 dzień zdalnie)

17 maja klasy 4ab 6abc- stacjonarnie w szkole
18 maja 5a 7abc 8ab- stacjonarnie w szkole
19 maja 4ab 6abc-stacjonarnie w szkole
20 maja 5a 7abc 8ab-stacjonarnie w szkole
21 maja4ab 6abc-stacjonarnie w szkole
24 maja 5a 7abc 8ab-stacjonarnie w szkole
28 maja 4ab 6abc-stacjonarnie w szkole

W pozostałych dniach nauczanie odbywa się w systemie zdalnym.

Od dnia 7.06.2021r. rozpocznie się nauczanie stacjonarne dla wszystkich klas.
W dniach 25,26,27 maja 2021r. będzie przeprowadzany egzamin ósmoklasisty. W tym terminie uczniowie nie będą uczęszczać do szkoły.
W dniach 31 maja, 1,2,4 czerwca zaplanowane są dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, które zastały zatwierdzone przez Radę Pedagogiczną oraz Radę Rodziców.
  
                                                                                                                                                     Dyrektor szkoły:  Renata Kowalczyk

Smardze w szkolnym ogrodzie


Zaproszenie na wydarzenie


Występ zerówek z okazji 3 Maja

  filmik 1
  filmik 2
Podsumowanie konkursu "Recykling na co dzień"Konkurs „Recykling na co dzień”


Wiosna zawitała nieśmiało do szkolnego ogrodu

Wizualizacja nowego budynku Przedszkola Publicznego w Sędziejowicach

Światowy Dzień Meteorologii


Program  "Zdrowa Klasa"

Zobacz na FB
KONCERT KOLĘD - grają i śpiewają uczniowie SP w Sędziejowicach
KONCERT KOLĘD - śpiewają uczniowie zeróweczki

Razem na Święta”  - podsumowanie akcji
U nas też był Mikołaj "Zeróweczki"

ZABAWA STOPY-DŁONIE

OGNISKO KLASOWE 8B


POGODA DLA BIEGACZY, CZYLI UDANY WEEKEND NASZYCH SPORTOWCÓW


Uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021
     Mimo niesprzyjającej aury, która uniemożliwiła nam spotkanie na boisku szkolnym, nowy rok szkolny udało się pomyślnie rozpocząć w dwóch podzielonych turach. Pani dyrektor Renata Kowalczyk powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli. W imieniu Wójta Gminy Sędziejowice odczytała list skierowany do społeczności szkolnej oraz przypomniała specjalne zasady zachowania się wszystkich na terenie szkoły w związku z zaleceniami sanepidu. O godzinie 10 oddelegowani uczniowie i rodzice oraz nauczyciele na czele z panią dyrektor wyruszyli na sędziejowicki cmentarz, aby złożyć wiązankę kwiatów na mogile powstańców poległych w obronie ojczyzny w 1863 roku.

 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
1 WRZEŚNIA 2020 R.


UWAGA. Odwozy dzieci po części oficjalnej i spotkaniu z wychowawcami rozpoczną się około godziny 9.30

ZĄRZĄDZENIE NR 178/20
WÓJTA GMINY SĘDZIEJOWICE
z dnia 3 sierpnia 2020 r.
w sprawie ustalenia terminu składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej uczniom objętym Rządowym programem pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie zakup podręczników, materiałów edukaryjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022 - "Wyprawka Szkolna".Informacja Wójta Gminy Sędziejowice, że od dnia 6 lipca 2020 r. otwierają się przedszkola

Przemówienie dyrektora szkoły na zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Świadectwo dla rodziców


    Kochani Uczniowie, kontaktujemy się z Wami w sprawie-Akcji Nakrętki dla Krzysia. Zapraszamy uczniów, którzy podjęli się trudu gromadzenia plastikowych nakrętek, w poniedziałek 22 czerwca 2020r. na finalną zbiórkę różnorodnych, plastikowych nakrętek. Nakrętki dostarczacie w workach, reklamówkach, można w pudełkach. Spotykamy się przed wejściem do  szkoły od strony parkingu autobusowego w godzinach od 10 do 13. Warto pomagać!
Pozdrawiamy Was serdecznie.  Do zobaczenia. Szkolne Koło Caritas i pedagodzy szkolni.
Pompujemy dla Wojtusia
     OSP Żagliny nominowało pracowników i nauczycieli naszej szkoły do udziału w akcji "Pompujemy dla Wojtusia" podejmujemy wyzwanie. W dniu 10 czerwca 2020 ( środa) o godzinie 10.00 na boisku szkolnym spotykają się wszyscy, którzy chcą się do akcji przyłączyć. Kto czuje się na siłach robi 10 pompek lub 10 przysiadów, kto nie da rady będzie "pompować " balony w kształcie serd   uszka dla Wojtka.
Poniżej informacja o akcji.
Pompki dla Wojtusia wszędzie, gdzie się da. Za robienie pompek wzięli się i strażacy, i żołnierze, i wiele innych osób, także za granicą. Wojtuś Howis ma półtora roku. Cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dzięki zbiórce ma szansę na lek za ponad 9 milionów złotych. Gaszyn Challenge okazał się takim sukcesem, że teraz może pomóc innym chorym dzieciom.
Zobacz filmik z akcji...
Nominowanymi przez nas są:
  • GKS Sędziejowice,
  • Szkoła Podstawowa w Marzeninie,
  • WODN w Sieradzu.DZIEŃ  DZIECKA


Nowe terminy Egzaminu ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży

Terminy podstawowe

•  język polski – 16 czerwca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00

matematyka – 17 czerwca 2020 r. (środa) – godz. 9:00

język obcy nowożytny – 18 czerwca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00

Terminy dodatkowe     

język polski – 7 lipca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00

matematyka – 8 lipca 2020 r. (środa) – godz. 9:00

język obcy nowożytny – 9 lipca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00

Informacja o wynikach do 31 lipca 2020 r.

 Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty od roku szkolnego 2019/20 są dostępne na stronie internetowej CKE

 https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/o-egzaminie/

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło wytyczne dla szkół, które będą przeprowadzały egzamin ósmoklasisty.

https://dokumenty.men.gov.pl/Wytyczne_CKE_MEN_i_GIS_-_plakat.jpg

Zarządzenie Nr 7/2020
Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Powstańców 1863r.
w Sędziejowicach
z dnia 05.05.2020r.

W sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu/Oddziale Przedszkolnym
w Szkole Podstawowej w Sędziejowicach w związku z zapobieganiem,
przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz wprowadzeniem procedury
bezpieczeństwa obowiązujących w Szkole Podstawowej w Sędziejowicach oraz
Przedszkolu Publicznym w SędziejowicachDrodzy Uczniowie

        Szkolne Koło Caritas i pedagodzy szkolni zachęcają Was do zbiorki plastikowych nakrętek. Nakrętka mała, ale dużo zdziała. Zbieramy nakrętki dla Krzysia. Krzyś ma 7 lat, jest dzieckiem z niepełnosprawnością, nie mówi, samodzielnie nie siedzi. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczone zostaną na rehabilitację i wyjazdy do specjalistów. Nakrętki gromadzimy w domu. O organizowanej zbiórce na terenie szkoły poinformujemy Was w terminie późniejszym. 

Zrób dla innych coś dobrego. Liczymy na Was!!!  Pamiętajcie dobro powraca.


Nakrętka mała, ale dużo zdziała

KOMUNIKAT !

Szanowni Państwo! Drodzy rodzice !

W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii koronawirusa oraz wejściem w dniu 31 marca 2020 roku Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

 POLICJANCI RZYPOMINAJĄ!

Obowiązuje zakaz wychodzenia z domu osób do 18 roku życia bez opieki dorosłego. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy. Odpowiedzialność dopilnowania przestrzegania tego zakazu ciąży na rodzicach. Policjanci zwracają szczególną uwagę na przemiszczające się dzieci i młodzież. Wszelkie zmiany jakie zostały wprowadzone podyktowane są bezpieczeństwem nas wszystkich, dbałością o nasze zdrowie i życie. Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro!


Święto Patrona Szkoły Powstańców 1863 roku
XVI Szkolny Turniej Szachowy

Sukcesy uczniów cieszą !!!


WYCIECZKA KLAS II
Experymentarium
ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM


MIĘDZYSZKOLNY  TURNIEJ  MATEMATYCZNY 2019
UNIHOKEJ


TURNIEJ SZACHOWY W SKOMLINIE

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Bank z nagrodami rozbity!!!

30-lecie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki

   Akademia z okazji Święta Niepodległości
Lekcja historii w terenie, 2019.10.30

Lekcja astronomii


Dzień Edukacji Narodowej

Kremówka Papieska


AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2019
20-22 WRZEŚNIA
"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"
 

20 września będziemy sprzątać okoliczne skwery, chodniki, tereny zielone.
Zachęcamy wszystkich rodziców do zrobienia porządków na swoich posesjach!


Inauguracja roku szkolnego 2019/2020


Wakacyjna Szkoła Mistrzów Sportu VIII
 15 VII - 26 VII 2019 r.

Wakacyjna Szkoła Mistrzów Sportu VIII

W Kleszczowie

Zajęcia rekreacyjno-sportowe

Dzień z filmem

W Zduńskiej Woli

Zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz plastyczno-muzyczne

Wyjazd na basen do Kleszczowa

Wyjazd do EC1 w Łodzi

Lato z biblioteką

Jak szybko minął czas


Wakacyjna Szkoła Mistrzów Sportu VII
01 VII - 12 VII 2019 r.

Wakacyjna Szkoła Mistrzów Sportu VII

"Wakacyjna szkoła mistrzów sportu" zawitała do Kleszczowa

Półkoloniści w Gołuchowie

W Gminnej Bibliotece Publicznej

Półmetek

Półkoloniści zwiedzają pałac

Na wakacyjnym seansie filmowym

Na basenie

W Łasku

Finał półkolonii
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

2019.06.19 - uroczystości zakończenia roku szkolnego w ZSO Nr 1 w Sędziejowicach: polonez, ślubowanie absolwentów, wręczanie dyplomów i świadectw z biało - czerwonym paskiem.
 

  zobacz zdjęcia                      zobacz również


 

Jak nie czytam jak czytam

 
Bieg po zdrowie


STOP Dopalaczom- nie dopalajFarma Iluzji


Wręczenie nagród i dyplomów za osiągnięcia
w roku szkolnym 2018/2019Prelekcje

II etap Turnieju Matematycznego 2019


Powiatowe Potyczki Matematyczne 2019

Wiosenne porządki


Przerwa na czytanie

Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Konkurs „ZIELONA KLASA”


Laureaci VIII Turnieju Przyrodniczego "Przyjaciel wody"

Dzień profilaktyki szkolnej

Dzień liczby Pi

Informacja dla rodziców,
którzy złożyli wnioski
o przyjęcie dzieci do przedszkola

Lekcja ochrony środowiska

OFERTA WAKACYJNA 2019
Owocowy BufetPrzedstawienia profilaktyczne


Dzień Babci I DziadkaSpotkanie historyczne z Panem Albinem Gajdą

Szkolny Turniej w Warcaby

Wigilje klasowe 2018


I Noworoczny Turniej Gier i Zabaw klas IV


III Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy


Jasełka 2018


Obchody Dnia Edukacji Narodowej
w ZSO Nr 1 w Sędziejowicach


III miejsce w półfinale wojewódzkim w unihokeju


Sprzątanie Świata

26. września 2018 r.
Pierwszy Szkolny Turniej w Warcaby

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Jubileusz 55 lecia Szkoły
    Półkolonie
 09 -20 lipca 2018 r.

Pożegnanie klas 3 gimnazjum,  wręczenie nagród


21 czerwca 2018 r.


III TURNIEJ MAŁYCH ARCYMISTRZÓW

15 czerwca 2018 r.

Dzień Dziecka w naszej szkole

 
   
  Wycieczka klas 3 SP5-6 czerwca 2018 r.


POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE (WIDAWA 2018)


11 maja 2018
Turniej Matematyczny 2018 - drugi etap


5 czerwca 2018
Śladami Łuki Bakowicza


21 kwietnia 2018 r.

V Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

24 kwietnia 2018 r.
Sukces Matematyczny 2018 r.

kwiecień 2018 r.

Turniej Matematyczny 2018

20 marca 2018 r.

    WIELKI SUKCES MŁODYCH FIZYKÓW

14 marca 2018
Dzień liczby Pi


14 marca 2018 r.

HALOWY TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ


Goście z Ukrainy w naszej szkole
6 marca 2018Sukcesy matematyczne w roku szkolnym
2017/2018


Uczniowie na meczu w Łodzi

Innowacje pedagogiczneWieczór kolęd i pastorałekZRĘCZNE UCZNIAKI

Pasowanie na ucznia 2017

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJA


Wycieczka klasy 6b

Obchody Święta Niepodległosci

 
Dzień chłopaka
Dzień uśmiechuRAJD ROWEROWY
Lekcje przyrody w łódzkiej palmiarni

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018Wycieczka do Wielunia


 „Czytam, więc wiem”- wyjście do GOK i biblioteki

Wycieczka do Łodzi


„Jak ryby w wodzie”- wyjazd na basen do Kleszczowa


Wizyta w kinie i restauracji McDonald's

Półkolonie Letnie - zakończenie


Półkolonie letnie - wyjazd do Uniejowa na basen

Półkolonie Letnie - 20 lipca 2017 r.


Półkolonie Letnie „ Wakacyjna Szkoła Mistrzów Sportu IV”
DUMA NAS ROZPIERA!


Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017


LIGA LEKKOATLETYCZNA – FINAŁ WOJEWÓDZKIFINAŁY TURNIEJÓW MATEMATYCZNYCHPożegnanie klas trzecich gimnazjum przez klasy drugie

OBCHODY DNIA DZIECKA
W 32. BAZIE LOTNICTWA TAKTYCZNEGO W ŁASKU


TURNIEJ FINAŁOWY „SZACHY W SZKOLE 2017”ZNAMY ZIEMIĘ ŁASKĄ CORAZ LEPIEJ

II TURNIEJ MAŁYCH ARCYMISTRZÓWKonkurs plastycznyModa na Zdrowie - Dzień Dziecka
LXV  OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEZOWY TURNIEJ

TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZY


SUKCESY W „KANGURZE MATEMATYCZNYM”III SZKOLNY KONKURS TOPOGRAFICZNY „WĘDRUJEMY PO POLSCE"


Bieg po zdrowieUroczstości patriotyczne w Woli Marzeńskiej


Stop pożarom traw
IV MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017

KOSZYKÓWKA – PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI


XIV SZKOLNY TURNIEJ MATEMATYCZNYSIATKARSKIE  WALENTYNKI …


Światowy Dzień Liczby Pi

„Bezpieczne dzieci w cyberprzestrzeni”

Akcja profilaktyczna
12.12.2016r – 15.12.2016r.
Sagrada Familia, Pico de Teide, Figueres czy Covadonga?


Turniej Gier Planszowych


Zajęcia rekreacyjno – sportowe „Ferie zimowe 2017”


PIŁKA RĘCZNA – PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI


UNIHOKEJ – PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


Mikołajki klas szóstych na Farmie Iluzji

Umiem pływać


SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI


WORD W NASZEJ SZKOLE


MISTRZOWIE  POWIATU  ŁASKIEGO  W  UNIHOKEJU

Gminne obchody Święta Niepodległości Polski


POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

Prelekcja

Narodowe Święto Niepodległości


Wycieczka integracyjna dla klas I gimnazjum


CIEKAWE ZAWODY - MARYNARZ

Wycieczka do Gniezna i Biskupina


Kopalnia Węgla Brunatnego w Bełchatowie


INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE – MISTRZOSTWA SZKOŁY

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – MISTRZOSTWA SZKOŁY

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

Spektakl profilaktyczny

Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2016/2017

NA SZLAKU MIEJSC PAMIĘCI OFIAR II WOJNY ŚWIATOWEJ