31  marca 2017 r.

IV MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

Ostatniego dnia marca trzyosobowa reprezentacja naszego gimnazjum uczestniczyła w finale IV Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego, który zorganizowano w II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu. Oto skład naszej drużyny: Anna Nowacka (IIIa), Julia Juszczak (IIIb) i Szymon Płuciennik (Ib). W finale zadania rozwiązywało 70 uczestników z 23 gimnazjów z sześciu powiatów. Test konkursowy składał się z zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru oraz zadań otwartych. Czas pracy wynosił 90 minut. W klasyfikacji drużynowej nasi matematycy odnieśli znaczący sukces, plasując się na II miejscu, za gimnazjum w Pajęcznie. Indywidualnie wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali solidny poziom, zajmując miejsca w drugiej dziesiątce.

W czasie oczekiwania na wyniki uczniowie wzięli udział w wykładach i warsztatach matematycznych. Mieli także okazję zobaczyć ciekawe doświadczenia z dziedziny fizyki i chemii, przygotowane przez uczniów II LO oraz wykładowców z Politechniki Częstochowskiej. Opiekunami uczniów reprezentujących nasze gimnazjum są nauczyciele matematyki: Wioletta Walicka – Haraśny i Tomasz Szymański.