Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/17

23. czerwca 2017r. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Powstańców 1863r. w Sędziejowicach zakończyli naukę w bieżącym roku szkolnym i rozpoczęli zasłużony wypoczynek. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w parafialnym kościele, po której dyrekcja, uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły udali się na halę sportową.

Na zaproszenie pani dyrektor Barbary Gawor uroczystość zakończenia roku szkolnego zaszczycili swoją obecnością m.in. sekretarz gminy S-ce p. Mirosław Potasiak, przewodniczący RG p. Dariusz Cieślak, proboszcz parafii Sędziejowice ks. kanonik Dariusz Chlebowski, proboszcz parafii Grabno ks. Grzegorz Świech, dyr GOK-u p. Grzegorz Brożyński, przewodnicząca RR p. Małgorzata Szymańska, samorządowi radni, licznie przybyli rodzice i przyjaciele szkoły.

Pierwszym punktem spotkania był festiwal talentów, podczas którego maluchy z kl. 0a i 0b zaprezentowały ludowe tańce. Następnie wysłuchaliśmy koncert smyczkowy w wykonaniu p.psycholog Pauliny Lubeckiej przy akompaniamencie nauczyciela muzyki p. Andrzeja Szymczaka. Główną część uroczystości rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów kl. III gimnazjum, który poprowadziła pani dyrektor Barbara Gawor i przewodniczący Rady Gminy pan Dariusz Cieślak. Układ przygotowała p. Wioletta Walicka-Haraśny.

Podczas uroczystości pani dyrektor przypomniała zgromadzonym wiele osiągnięć szkoły, uczniów i nauczycieli oraz przedstawiła wstępne bardzo wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego, które podczas tegorocznych egzaminów końcowych osiągnęli nasi trzecioklasiści. Wyróżniła także uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, wręczając świadectwa z biało-czerwonym paskiem i nagrody książkowe, ufundowane przez RR. Nagrodziła również uczniów, którzy otrzymali tytuł ucznia roku, uzyskując najwyższe średnie w szkole. W gimnazjum uczniem roku została Anna Nowacka, w szkole podstawowej trzy uczennice: Olga Dymińska, Aleksandra Owczarz i Aleksandra Bukowska. Pani dyrektor podziękowała uczniom za osiągnięte sukcesy, nauczycielom za owocną pracę, a wszystkim życzyła wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku.

Podsumowaniem uroczystości był ciekawy i wzruszający występ naszych tegorocznych absolwentów, którzy w ten sposób podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom szkoły za to, że mogli przez kilka lat uczyć się w bezpiecznej i sprzyjającej uczniom szkole. Uroczystość zakończenia roku szkolnego oraz program artystyczny przygotowali pod opieką swoich wychowawców: pani Ewy Dionizy i Agnieszki Maciejewskiej - Stępień. Uroczystość była dla nich nie tylko podsumowaniem kilkuletniej edukacji, której efektem są bardzo wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego, ale też kilkutygodniowej wytężonej pracy po egzaminie przeplatanej wyjazdami integracyjnymi do Oświęcimia i Trójmiasta, na których czas spędzali ze swoimi wychowawcami.

Polonez w wykonaniu klas trzecich gimnazjum:

część 1

część 2