WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

W dniu 9 października 2020 roku uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej w Sędziejowicach, wraz z wychowawcami p. M. Walczak, p. J. Kopką oraz nauczycielką historii i pedagogiem szkolnym p. A. Kowalczyk uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Państwowego Muzeum Auschwitz- Birkenau, byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Celem wycieczki było kształtowanie świadomości patriotycznej i narodowej uczniów, budowanie sprzeciwu wobec wszelkich przejawów braku tolerancji i nienawiści wobec innych. Przed blokiem 11, tzw. „ścianą śmierci”, uczniowie złożyli wiązankę biało- czerwonych kwiatów i zapalili symboliczny znicz. Ta lekcja historii na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.