15 czerwca 2018 r.

III TURNIEJ MAŁYCH ARCYMISTRZÓW

Uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej w ZSO Nr 1 w Sędziejowicach już trzeci rok uczestniczą w ogólnopolskim projekcie Polskiego Związku Szachowego i Ministerstwa Edukacji Narodowej „Edukacja przez Szachy w Szkole”. W ramach zajęć szachowych dzieci m. in. doskonaliły umiejętność prowadzenia gry. Jako podsumowanie kolejnego roku pracy instruktor szachowy p. Tomasz Szymański zorganizował III Turniej Małych Arcymistrzów, który odbył się 15 czerwca 2018r. na świetlicy szkolnej. Głównym celem zawodów było umożliwienie dzieciom sportowej rywalizacji oraz wyłonienie indywidualności wśród uczestników projektu. W turnieju wzięło udział 24 chętnych uczniów, którzy toczyli pojedynki w jednej grupie. Zawody przeprowadzone zostały systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund, tempem 15 minut dla każdego zawodnika. Po blisko trzygodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IIa – Łucja Lamecka, wygrywając wszystkie pojedynki. Drugie miejsce przypadło Kamilowi Tkaczowi z klasy IIIb, a trzeci stopień podium zajęła Julia Michalak z klasy IIIa. Kolejne miejsca w dziesiątce zajęli: Dawid Stępień (IIIb), Julia Mylkie (IIIb), Błażej Tyburski (IIIb), Bartosz Koziróg (IIIb), Olga Żak (IIIb), Ksawery Stępień (IIIb), Adam Głyda (IIIa). Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Rozgrywki były niezwykle emocjonujące i zacięte. Nie brakowało ciekawych partii i wzorowo przeprowadzanych kombinacji. Widać, że w ciągu ostatniego roku młodzi adepci królewskiej gry podnieśli swoje umiejętności szachowe.