POGODA DLA BIEGACZY, CZYLI UDANY WEEKEND NASZYCH SPORTOWCÓW

W ubiegły piątek, 25 września rozpoczęliśmy zmagania w rozgrywkach ŁSZS i oficjalnie zainaugurowaliśmy sportowy rok szkolny 2020/2021. Zawsze kalendarz sportowy rozpoczynają zawody lekkoatletyczne. Tak było również i w tym roku. Na obiekcie CSiR w Łasku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w kategoriach dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2008 i młodsi) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2006 i młodsi). Najlepsi biegacze i biegaczki  ze szkół powiatu  łaskiego rywalizowaliw biegu na dystansie 1000 m. o awans do finału wojewódzkiego (5 pierwszych miejsc w każdej kategorii).

Co roku nasi biegacze dostarczają nam powodu do zadowolenia zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach. Podobnie było i tym razem, bo aż 8 naszych sportowców zakwalifikowało się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się we wtorek 29 września w Bełchatowie.

Wyniki:

Igrzyska Dzieci

kategoria dziewcząt:

II m-ce Milena Marek kl. 6c

III m-ce  Milena Kaleta kl. 6c

V m-ce Małgorzata Celeban kl.5a

kategoria chłopców:

I m-ce Adam Ciapczyński kl.7c

III m-ce Iwo Kałuda kl. 5b

V m-ce Oliwier Krata kl. 7a

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

kategoria dziewcząt:

V m-ce Weronika Gibka

kategoria chłopców:

V m-ce Bartłomiej Frątczak kl. 7a

Równie udana okazała się dla nas sobota podczas dnia promocji szkoły w Marzeninie. Uczestniczyliśmy w akcji „Biegamy dla kultury” , w której „wybiegaliśmy” aż 7 pucharów😊

400 m dziewcząt: I m-ce Małgorzata Celeban

400 m chłopców: I m-ce Adam Jabłoński kl. 4a, II m-ce Kamil Jabłoński kl. 4a, III m-ce Mateusz Knapik kl. 4a

800 m dziewcząt: I m-ce Milena Marek , II m-ce Milena Kaleta

800 m chłopców: III m-ce Maksymilian Ładziak kl. 7c

Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, którzy odważyli się spróbować swoich sił w zawodach. Trzymamy kciuki za Wasze udane występy w kolejnych zawodach. Brawo Nasi Sportowcy!

Nauczyciele wychowania fizycznego