TURNIEJ SZACHOWY W SKOMLINIE

W dniach 23 – 24 listopada 2019r. troje uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Powstańców 1863r. w Sędziejowicach, wraz z opiekunem Panem Tomaszem Szymańskim, uczestniczyło w XVIII Turnieju Szachowym z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Skomlinie (powiat wieluński). Blisko podium, na miejscu 4 wśród chłopców, uplasował się Jakub Kukieła (klasa 6c). Natomiast Maciej Szczęsny (klasa 4a) zajął 8 miejsce, a Oskar Stępień (klasa 6c) – 10 miejsce. W zawodach uczestniczyło 20 zawodników z różnych szkół, w większości z Wielunia i okolic. Należy dodać również, że Oskar Stępień i Maciej Szczęsny wypełnili normy na V kategorię szachową. Są to kolejne tytuły szachowe dla uczniów z Sędziejowic. Wcześniej V kategorię zdobył Jakub Kukieła. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.