17 lipca 2017 r.

  Półkolonie Letnie „ Wakacyjna Szkoła Mistrzów Sportu IV”

Wzorem lat ubiegłych w ZSO Nr 1 w Sędziejowicach w dniach 10.07- 21.07. 2017 r. zorganizowane zostały półkolonie letnie pn. „ Wakacyjna Szkoła Mistrzów Sportu IV” dla 75 uczniów z terenu naszej gminy.

Głównym celem półkolonii jest rozwijanie zainteresowań sportowych dzieci, promowanie zdrowego stylu życia, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Zajęcia realizowane są w godzinach od 8.00- do 14.00, w podczas wycieczek czas pobytu wydłużony zostaje nawet do godziny 17.00.

W czasie trwania półkolonii realizowany jest bardzo bogaty program: wycieczka do Arboretum Leśnego im. Stefana Białoboka w Sycowie, wyjazdy na baseny do Uniejowa i Kleszczowa, wyjazdy do kina, zajęcia edukacyjne w MDK w Łasku i MBP w Łasku, GBP w Sędziejowicach, zwiedzanie wystawy interaktywnej „ Giganty Mocy” w Bełchatowie.

Dzieci korzystają ze stołówki szkolnej, w której na bieżąco przygotowywane są śniadania i obiady. Otrzymują także owoce i soki.

Zorganizowanie półkolonii nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego w wysokości 12500 zł przekazanego przez Wójta Gminy Sędziejowice p. Jerzego Kotarskiego oraz wpłat rodziców. Dyrektor ZSO Nr 1 w Sędziejowicach p. Barbara Gawor bezpłatnie udostępniła na zajęcia sale lekcyjne, halę sportową, kuchnię i stołówkę wraz z fachową pomocą pracowników kuchni, obsługi i administracji.

Za prawidłową i bezpieczną realizację programu półkolonii odpowiedzialni są: kierownik półkolonii p. Janusz Kopka, oraz wychowawcy p. Aleksandra Spętana, p. Aleksandra Drzazga, p. Emilia Raszewska, p. Emilia Gorządek i p. Nina Korcowicz.

Wszystkim osobom zaangażowanym w prawidłową i niezwykle atrakcyjną realizacje tego zadania składam serdeczne podziękowania.

Kierownik półkolonii:
Janusz Kopka

Zobacz zdjęcia