5 stycznia 2017 r.

Sagrada Familia, Pico de Teide, Figueres czy Covadonga?

           przed takim dylematem stanęli finaliści IX Wojewódzkiego Konkursu Geograficzno – Turystycznego ,,Przez lądy, morza i oceany… - kraje Płw. Iberyjskiego i województwo łódzkie”.
W wyżej wymienionym konkursie uczniowie naszego gimnazjum startują od pięciu lat. Już po raz czwarty uczestniczyliśmy w zmaganiach najlepszych krajoznawców w województwie łódzkim. W tym roku była to wiedza geograficzno – turystyczna dotycząca krajów Półwyspu Iberyjskiego i woj. łódzkiego.
W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 361 uczniów z 41 gimnazjów województwa łódzkiego. Do II etapu zakwalifikowało się 107 uczniów z 32 szkół, w tym Anna Nowacka i Dawid Szymański  z klasy III A oraz Wiktor Nowicki z klasy II B - uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Sędziejowicach.
Eliminacje ponadszkolne (II etap) odbyły się w dniu 14 listopada 2016 r. w Pabianicach. Zdobycie 75%, czyli 63 punktów z testu gwarantowało przejście do finału wojewódzkiego.
       W finale Wojewódzkiego Konkursu Geograficzno- Turystycznego „Przez lądy, morzai oceany… - kraje Płw. Iberyjskiego i woj. łódzkie”, który odbył się w dniu 5.01.2017 r. w Pabianicach wzięło udział 24 uczestników z 12 gimnazjów województwa łódzkiego, w tym tylko 1 uczeń ze szkoły wiejskiej - Ania Nowacka z Gimnazjum Nr 1 w Sędziejowicach.
Aby zostać laureatem należało zdobyć minimum 80%, czyli 84 punkty. Warunek ten spełniło 13 uczniów, a wśród nich znalazła się  Ania.
Anna Nowacka z klasy III A Gimnazjum Nr 1 w Sędziejowicach zdobyła tytuł laureata  IX Wojewódzkiego Konkursu Geograficzno – Turystycznego ,,Przez lądy, morza i oceany… - kraje Płw. Iberyjskiego i województwo łódzkie” Anno Domini 2017.

          Uroczyste podsumowanie IX Wojewódzkiego Konkursu Geograficzno – Turystycznego ,,Przez lądy, morza i oceany… - kraje Płw. Iberyjskiego i województwo łódzkie” dla gimnazjalistów miało miejsce w dniu 8.02.2017 r. w sali konferencyjnej PODNiDM w Pabianicach. Wręczenie nagród odbyło się w obecności dyrektor PODNiDM w Pabianicach –  Małgorzaty Biegajło, Janusza Pietruszewskiego – Wizytatora Kuratorium Oświaty w Łodzi, Gabrieli Wenne – Błażyńskiej – Członka Zarządu Powiatu Pabianickiego, Andrzeja Kurzawskiego – Przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania w Starostwie Powiatowym, Waldemara Borynia – Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu  w Urzędzie Miejskim w Pabianicach, Iwony Koncewicz- St. Referenta Nadleśnictwa Kolumna.
Podsumowania wyników  konkursu dokonała Zofia Szmidt – Przewodnicząca Komisji Konkursowej.

Na zakończenie uroczystości uczestnicy wysłuchali bardzo ciekawego i profesjonalnego wykładu o Hiszpanii i Portugalii dr Krzysztofa Grzelaka.

 

                                                                                        Opiekun – Elżbieta Skalska - Makara

          Zobacz zdjęcia