25 listopada 2016 r.   

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”

Od 19 września do 25 listopada 2016 roku uczniowie  klas III Szkoły Podstawowej ZSO Nr 1 w Sędziejowicach uczestniczyli w ogólnopolskim programie powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”.

               Uczniowie wraz z opiekunami: Aleksandrą Spętaną, Niną Korczowic,  Ewą Barczyńską dwa razy w tygodniu wyjeżdżali na pływalnię  Jednostki Lotniczej w Łasku, gdzie pod opieką instruktorów uczyli się pływać. Grupa liczyła 45 osób. Wyjazdy odbywały się w poniedziałki i piątki w godzinach popołudniowych. Koordynatorem projektu była p. Monika Walczak.

Dzieci bardzo aktywnie i chętnie uczestniczyły w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd. Ćwiczenia dostarczały mnóstwo satysfakcji, sprawiały, że uśmiech nie znikał z ich twarzy. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów. Frekwencja w zajęciach przez cały cykl wyjazdów była bardzo wysoka.

Udział w tym projekcie dał dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Jest inspiracją do dalszego rozwoju umiejętności pływania. Nauczyły się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu.

                                                                                                                      Aleksandra Spętana

   Zobacz zdjęcia

    Zobacz również