26 kwietnia 2016 r.
III Gminne Forum Profilaktyczne

DZIEŃ PROFILAKTYKI

W dniu 26.04.2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziejowicach odbyło się III Gminne Forum Profilaktyczne pt. „ Ballada o szczęściu” pod patronatem Wójta Gminy Sędziejowice.
    W ramach działań profilaktycznych odbyło się szereg ciekawych warsztatów dla uczniów:

•          „Przygoda z recyklingiem, czyli jak przy pomocy wyobraźni, kleju i kilku staroci świetnie się bawić” dla uczniów szkoły podstawowej.
    •          „Wiosenne rewolucje”, które były inspiracją dla młodzieży gimnazjalnej w warsztatach kulinarnych.
    •          Dla całej społeczności szkolnej na hali sportowej pod hasłem „Mądrość ciała” uczniowie eliminowali szkodliwe nawyki     ruchowe w życiu codziennym.
    •         Świetnie bawiliśmy się w „Magiczne słowa”, które stanowią kulturę języka codziennego.

W tym dniu w naszych murach gościliśmy Panią Dr nauk humanistycznych, pedagoga, trenera, edukatora Bożenę Kubiczek, która po mistrzowsku poprowadziła warsztaty z profilaktyki uzależnień dla uczniów „Co zrobić, by czuć się w szkole dobrze i bezpiecznie”, dla nauczycieli „Wspomaganie ucznia w okresie dojrzewania” oraz dla rodziców „Jak wspomagać dziecko w rozwoju”.
         Od godziny 17 00 w hali sportowej dla rodziców i mieszkańców gminy Sędziejowice, którzy licznie przybyli rozpoczęła się „Wywiadówka inaczej”. Przybyłych zaproszonych gości, rodziców oraz mieszkańców naszej gminy powitała serdecznie Dyrektor ZSO Nr 1 w Sędziejowicach Pani Barbara Gawor. Następnie uczennica kl. III szkoły podstawowej Aniela Łoniewska zaśpiewała „Balladę o szczęściu” wprowadzając wszystkich zebranych w pogodny, szczęśliwy nastrój. W tym dniu nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty w „Festiwalach talentów”. Mogliśmy podziwiać prace plastyczne uczniów oraz nagrodzone prace w konkursach profilaktycznych „Trzymaj formę”, „Zadbaj o swoje płuca”.
           Cieszymy się, że w tym dniu ze współpracą z rodzicami przeprowadziliśmy akcję charytatywną dla naszej absolwentki „Budzimy Anię”, podczas której gimnazjaliści prowadzili „Kawiarenkę z uśmiechem” i wypracowane fundusze przekazaliśmy Ani.

Dziękujemy serdecznie Wójtowi Gminy Sędziejowice za wsparcie naszych inicjatyw i pomocy finansowej.

Zobacz  galerię