16 styczna  2016 r.

Na olimpijskim szlaku

Jak informowaliśmy we wrześniu, kilkunastu uczniów naszej szkoły, brało udział w teście eliminacji szkolnych XI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Spośród nich jedynie uczennica klasy II b gimnazjum Julia Juszczak uczestniczyła w części korespondencyjnej tego etapu olimpiady. Uzyskany wynik punktowy pozwolił jej zakwalifikować się do etapu regionalnego OMG. Tym samym Julia znalazła się w gronie 77 najlepszych gimnazjalistów z województwa łódzkiego i świętokrzyskiego w tegorocznej edycji olimpiady. Zawody regionalne odbyły się w sobotę 16 stycznia w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestnicy w czasie trzech godzin rozwiązywali 5 zadań otwartych o tematyce znacznie wykraczającej poza program matematyki w gimnazjum. Wyniki rywalizacji zostaną ogłoszone pod koniec stycznia. Uczennicę do zawodów przygotowywał nauczyciel matematyki Tomasz Szymański.