30.11-02.12.2015r.

Finał działań profilaktycznych realizowanych w ramach projektu „Szkoła zdrowego stylu”

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziejowicach w dniach 30.11-02.12.2015r. nastąpił finał działań profilaktycznych realizowanych w ramach projektu „Szkoła zdrowego stylu”. W tym ważnym dniu razem z dyrektorem Barbarą Gawor , całą społecznością uczniowską , nauczycielami, rodzicami , byli obecni przedstawiciele: Gminy Sędziejowice p. Jerzy Kotarski, Rzecznik Powiatowej Komendy Policji w Łasku p. Katarzyna Staśkowska, społeczność lokalna, trenerzy firmy PeDaGo
 z Krakowa.

Profilaktyczne przygody rozpoczęły się od warsztatów dla uczniów naszej szkoły w trzech kategoriach wiekowych:

- I – III – nauczanie wczesnoszkolne „Zdrowie na pierwszym miejscu- nie dopalaj”

- IV – VI – szkoła podstawowa „Życie bez używek – stop dopalaczom”

- I – III – gimnazjum – „To ja mogę zagrozić dopalaczom, a nie one mnie”.

Uczniowie mieli pogadankę z Rzecznikiem Powiatowej Komendy Policji w Łasku „Dopalaczom mówimy nie” w scenerii plastycznych prac uczniowskich prezentowanej twórczości „Świat dopalaczy”. Bardzo aktywnie pracował „Punkt profilaktyczny”, który zaopatrywał nas w ulotki, bransoletki itp. dostarczającym tym samym wiedzy. Uruchomiliśmy w klasopracowni „przyrody” prezentację multimedialną „Dopalacze – nie dopalaj”.

W godzinach popołudniowych przybyli do szkoły rodzice, którzy zostali serdecznie przywitani przez dyrektor Barbarę Gawor. Pni Dyrektor podziękowała Wójtowi Sędziejowice p. J. Kotarskiemu  za ścisłą współpracę w działaniach szkoły, za zrozumienie tematu i potrzeby takich działań. Następnie rodzice uczestniczyli w szkoleniu pt. „Domowe antydopalacze”. Całość spotkań zakończył koncert uczniów „ 11-listopada” po którym rodzice spotkali się z wychowawcami swoich pociech.

Działania były możliwe dzięki hojności Wójta Gminy Sędziejowice.