11 września 2015 r.
VIII Wojewódzki Rajd Rowerowy OHP „Na szlaku Miejsc Pamięci Ofiar II Wojny Światowej"

11.O9.2015 roku, w piątek grupa 50 uczniów z naszej szkoły z klas VA, VIA, VIB, IA i I B Gimnazjum wraz z wychowawcami: p. T. Smolak, p. A. Białkiem, p. M. Pasowską, p. J. Szewczykiem, p. R. Stankiewiczem wzięła udział w rajdzie rowerowym po Ziemi Sędziejowickiej. Wspólnie z młodzieżą z województwa łódzkiego odwiedziliśmy miejsca pamięci w Woli Marzeńskiej, w Marzeninie i w Emilianowie gdzie na mogiłach bohaterów z II wojny światowej złożyliśmy wiązanki biało - czerwonych kwiatów i zapaliliśmy znicze. Następnie wzięliśmy udział w zabawach , konkursach, quizach na wyspie w Młodawinie Górnym. W tym roku zdobyliśmy PUCHAR RAJDU ufundowany przez wójta gminy Sędziejowice. Pani dyrektor Barbara Gawor odebrała puchar w imieniu uczestników rajdu i była bardzo dumna ze swoich uczniów. Puchar ozdobi szkolna gablotę, w której będzie wyeksponowany. Po wspólnej zabawie przy kiełbasce, kaszance, bigosiku i słodkościach wszyscy z dyplomami i pięknym pucharem wrócili szczęśliwi do domu. To był pełen wrażeń dzień. Pani dyrektor podkreśliła, jak ważne jest zaangażowanie młodzieży i nauczycieli w naszej szkole w wychowanie patriotyczne uczniów a jednocześnie wspaniale połączone z propagowaniem spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, na rowerach.

T. Smolak

Zobacz album 1